لطفا جهت اطلاع از روند ارسال مقالات علمی خود به صفحه راهنمای نگارش و ارسال مقالات مراجعه نمایید. پژوهشگران گرامی جهت ارسال مقاله یا ثبت‌نام در سایر برنامه‌های همزمان با کنفرانس ملزم به ثبت عضویت خود در وب‌سایت کنفرانس می‌باشند. به دلیل فشردگی زمانی موجود، کمیته علمی کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع و مدیریت پایدار فقط متن کامل مقالات را برای داوری می‌پذیرد و موارد همچون ارسال چکیده یا چکیده مبسوط خارج از برنامه‌کاری این کنفرانس می‌باشد.

  • پس از ارسال مقالات کامل علمی توسط پژوهشگران، حداکثر تا 2 روز کاری مقاله دریافتی باتوجه به موضوع مقاله توسط دبیر کمیته علمی کنفرانس به 2 تا 3 نفر از داوران ارسال می‌گردد. 
  •  روند داوری به صورت دوطرفه ناشناس می‌باشد، بدین معنا که پژوهشگران و داوران از مشخصات یکدیگر مطلع نخواهند گردید.
  • لازم بذکر است مشخصات کامل کلیه نویسندگان باید در فرم مشخصات مقاله در بخش ارسال مقاله ثبت نمایند. پس از پذیرش مقاله توسط کمیته علمی، پژوهشگران می‌بایست نسخه نهایی را با ذکر نام کلیه نویسندگان و نشانی سازمانی آنها ارسال نمایند. 
  •  مرحله نخست داوری به طور متوسط 15 روز کاری به طول انجام خواهد پذیرفت و وضعیت پذیرش مقاله، به ‌صورت مشروط (بدون اصلاحات، با اصلاحات کم، یا اصلاحات زیاد) یا به طور کلی رد مقاله توسط کمیته داوری به اطلاع پژوهشگر خواهد رسید.
  • پژوهشگران می‌بایست توجه نمایند که نوع ارائه مقاله (شفاهی یا پوستری) در مرحله نخست داوری مشخص نمی‌گردد. در صورت پذیرش مقاله در مرحله نخست داوری و پس از ارسال مقاله نهایی اصلاح شده توسط پژوهشگر، نوع ارائه مقاله توسط دبیر کمیته علمی مشخص خواهد گردید.
  • پژوهشگران موظفند پس از پذیرش مشروط مقاله، در مدت زمان 10 روز مقاله را به صورت کامل (حتی اگر اصلاحات ناچیزی داشته باشد) مورد بازبینی  قرار دهند و تمامی اصلاحات خواسته شده توسط داوران را لحاظ نمایند. نسخه اصلاح شده نهایی می‌بایست با ذکر نام و آدرس سازمانی صحیح نویسندگان مجددا در سایت کنفرانس  بارگزاری گردد.
  • در مرحله دوم داوری بر اساس اصلاحات انجام شده توسط پژوهشگر، حداکثر طی 5 روزکاری پذیرش یا رد قطعی مقاله صادر می‌گردد. در این مرحله به صورت قطعی نوع ارائه مقاله نیز مشخص خواهد شد. 
  • نویسنده اصلی مقاله می‌تواند تنها در صورت پذیرش مقاله به صورت ارائه شفاهی، درخواست تبدیل ارائه مقاله به صورت پوستر نمایند.
  • با توجه به انتشار مقالات منتخب این کنفرانس در ژورنال‌های معتبر علمی، در یکی از دو مرحله داوری فوق‌الذکر، انتخاب شدن مقاله برای انتشار در مجلات به نویسنده اصلی اطلاع‌رسانی خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص انتشار مقالات به صفحه مربوطه مراجعه فرمایید.
  •  کلیه مقالات پذیرفته شده در کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع و مدیریت پایدار، در روزهای برگزاری کنفرانس مجددا مورد داوری قرار گرفته و بر اساس سطح ارائه شفاهی یا پوستر طراحی شده رتبه بندی شده و به تعدادی از مقالات برتر، جوایز و لوح تقدیر اعطا خواهد شد.